Blacha aluminiowa na rąbek stojący

Blacha na rąbek stojący aluminiowa RETRO z norweskiej huty HydroAluminium docinana na żądany wymiar z 50-letnią pisemną gwarancją.

Pokrycie dachowe typu RETRO PANEL jest prostym w formie, uniwersalnym a zarazem najbardziej tradycyjnym i ponadczasowym produktem. Blachy dachowe aluminiowe norweskie HYDRO, to produkt najwyższej klasy zaliczany do grupy najtrwalszych dostępnych pokryć dachowych. Najstarszy znany dach aluminiowy jest na kościele San Gioacchino w Rzymie. Ma ponad 100 lat i jest w świetnej formie.

Panel na rąbek stojący ze względu na klasyczny kształt jest stosowany nie tylko w budownictwie mieszkaniowym ale także podczas remontów dachów obiektów zabytkowych czy realizacji projektów sakralnych.
Prosta technika mocowania tej blachy na rąbek zatrzaskowy umożliwia szybki i prosty montaż, niewymagający żadnych specjalnych narzędzi ani przygotowania.

W przypadku stosowania pokrycia typu RETRO PANEL nie jest konieczne pełne deskowanie dachu, co znacząco obniża koszty inwestycji. Łaty nabijać należy w odstępach nie większych jak 20cm.

Możliwość montażu modelu RETRO PANEL w układzie pionowym na ścianach daje swobodę projektowania nietypowych, oryginalnych elewacji każdego typu budynku. Profil RETRO jest także odpowiedni do dachów o niskim nachyleniu.

Instalacja rozwiązań panelowych na rąbek zatrzaskowy jest prosta oraz szybka. Polega na przykręcaniu paneli do podłoża specjalnymi wkrętami przez wbudowaną w panel haftrę (bez potrzeby wiercenia dziury) oraz zatrzaskiwaniu kolejnego panelu. Niepodważalnym atutem tego rodzaju pokrycia jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci, tym samym bez ryzyka ewentualnego przecieku w newralgicznym punkcie wkręt-blacha-podłoże.

Blachodachówka, blacha trapezowa, blacha na rąbek – wszystkie te aluminiowe blachy w przeciwieństwie do blach stalowych posiadają rdzeń z aluminium, są one odporne na utlenianie dzięki domieszce manganu i magnezu oraz powłoce organicznej. Cechą wyróżniającą dla tego typu blach jest brak występowania korozji.

Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o tym, że efekt uwypuklenia zainstalowanych paneli na dachu jest zjawiskiem naturalnym oraz w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych) może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu jak i metody krycia na rąbek stojący.

Parametry techniczne:


PROFIL DACHOWYPANEL NA RĄBEK STOJĄCY ZATRZASKOWY RETRO
Grubość blachy ~ 0,60-0,65 mm
Szerokość całkowita 0,558 m
Szerokość krycia arkusza 0,513 m
Wysokość rąbka 26 mm
Zakres długości 0,7 – 8 mb
Waga aluminium 1,00 kg/mb
Waga stal ~ 2,41 kg/mb
Min. spadek dachu 8° (8,9%)
Fabryczne wydłużenie arkusza po 35 mm z obu stron

Minimalny kąt nachylenia połaci 8° (w przypadku arkuszy, które nie są dzielone na długości od kalenicy do okapu).
Minimalny kąt nachylenia połaci 14° (w przypadku arkuszy, które są dzielone na długości od kalenicy do okapu).
Panel RETRO z norweskiego aluminium dostępny jest w powłoce mat.

Dostępne kolory:

– Brąz mat (Ral 8017 mat)
– Czarny mat (Ral 9005 mat)
– Wiśnia mat (Ral 3011 mat)
– Ceglasty mat (Ral 8004 mat)
– Grafit mat (Ral 7016 mat)

Struktura oferowanych blach:

1. rdzeń aluminiowy min. 0,60 mm
2. warstwa konwersyjna
3. lakier podkładowy min. 5 mikronów
4. lakier dekoracyjny min. 20 lub 30 mikronów
5. lakier ochronny min. 7 mikronów

Zalety blach na rąbek stojący zarzaskowy:

Szybki i prosty montaż


Panele dachowe montuje sie szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błedu zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach. Przejrzysta Instrukcja Montażu poprowadzi przez etapy instalacji.

Instalacja bez widocznych wkrętów


Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłaszego ogniwa” metalowych pokryć dachowych. Odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury.

Możliwość krycia polaci od 8°


Panele na rąbek stojący wymagają znikomego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco.

Niepodważalna estetyka


Estetyczne nawiązanie do metody krycia „na felc” czyni system dachowy dziełem najwyższej sztuki dekarskiej. Profesjonalizm i elegancja w każdym centymetrze pokrycia.

Wzdłużne przeprofilowania

Dwa środkowe profile po długości każdego panelu zauważalnie zwiększają jego sztywność dostarczając jednocześnie niespotykanych wrażeń estetyki powierzchni dachowej.

Wydłużenie arkusza w standardzie

Teraz nowy panel na rąbek stojący jest standardowo wydłużony o 35 mm po obydwóch stronach arkusza. Oszczędność czasu dekarza i pieniędzy. Podwinięcia blachy w okapie dokunej Wykonawcy na miejscu budowy.

Profile prostujące

Zastosowane przeprofilowania przy rąbkach po wewnętrznej stronie znaczaco wpływają na sztywność i prostolinijność powierzchni panelu.

Dolne przyleganie

Specjalnie wyprofilowana w łuk powierzchnia spływowa panelu powoduje przyleganie tej strony do połaci dachowej, co w znacznym stopniu zwiększa stabilność podczas wiatrów.

Paleta barw

Najszersza paleta ponad 50 kolorów i powłok w różnych gatunkach materiału (w tym także aluminium) stwarza możliwość dopasowania panelu na rąbek stojący do najbardziej różnorodnych brył obiektów.

 

Blacha na rąbek stojący występuje w powłokach:

– Standard – powłoka połysk – 10lat gwarancji
– Standard – powłoka mat – 10lat gwarancji
– Premium VoestAlpine – powłoka połysk – 20at gwarancji
– Premium VoestAlpine – powłoka mat – 20lat gwarancji
– Prestige Ssab Prelaq Nova – powłoka połysk – 50lat gwarancji
– Prestige Ssab Prelaq Nova Mat – powłoka mat – 50lat gwarancji
– Aluminium – powłoka mat gruboziarnisty – 50lat gwarancji
– Aluminium – powłoka mat gruboziarnisty Stucco – 50lat gwarancji

Rejony w jakich mogą Państwo zobaczyć najwięcej naszych realizacji z blachy panelowej na rąbek stojący (na felc) to Małopolska i Śląsk jednak materiały dostarczamy także w inne miejsca w Polsce.

 

Kontakt :


Dom-Dach
Centrum pokryć dachowych
34-222 Zawoja 1365

tel : +48-514-650-270
e-mail : biuro@domdach.eu