Blachodachówka modułowa płaska Slate

Blachodachówka modułowa płaska Novatik Premium Slate

Wyjątkowy kształt płaskiej dachówki układanej z przesunięciem – jedyne pokrycie blaszane na rynku, które umożliwia osiągnięcie takiego efektu!

Wpisuje się w obecny trend we wzornictwie, który każe wybierać proste i płaskie formy.

Uniwersalny w zastosowaniu, ale w szczególności wybierany dla budynków o nowoczesnej architekturze czy budynków energooszczędnych. Dostępny w kolorach grafitowym, czarnym, brązowym, czerwonym i ceglastym.

GWARANCJA 30 LAT

 

Wyjątkowa technologia montażu małych paneli sprawia, że wszystkie newralgiczne miejsca dachu są wykonane z tego samego materiału co panele, tj. blachy zabezpieczonej powłoką cynkowo-magnezową (ZMg 120) – nie ma potrzeby stosowania uszczelek z tworzywa sztucznego jak w przypadku pozostałych pokryć dachowych. Nie ma więc ryzyka, że za najważniejsze miejsca dachu odpowiadają elementy o nieokreślonej trwałości.

 

Zalety pokryć dachowych panelowych:

Dachówka stalowa Novatik Premium Slate występuje wyłącznie w postaci małych paneli stalowych.

Genialne zabezpieczenie przed wiatrem: każdy panel jest mocowany do łaty od góry i spodu, dodatkowo mocowanie jest wykonywane równolegle do połaci dachu, a nie od góry. Wiatr nie ma możliwości poderwania pokrycia!

Na każdej łacie występuje zakład paneli: co 37cm występuje wzmocnienie/ usztywnienie dachu (do 1mm stali) dzięki czemu dach tworzy tarczę sztywną i może rozkładać niszczące działanie wiatru (parcie i ssanie) na większą powierzchnię.

Wszelkie uszczelnienia połaci dachu wykonywane są przez podginanie krawędzi paneli (możliwe wyłącznie w pokryciach panelowych): cały dach wykonany z jednorodnego materiału o najwyższej jakości.

Materiał z którego wykonana jest dachówka to stal zabezpieczona powłoką magnezową z austriackiej huty VOESTALPINE 30 lat gwarancji!

Parametry techniczne :

Szerokość całkowita 1340 mm
Szerokość efektywna 1230 mm
Wysokość efektywna 370 mm
Kąt nachylenia dachu min. 12o

Waga 2,2 kg/panel

Zużycie 2,19 sztuki na 1 m2

Waga 4,82 kg/m2

Źródło:

novatik.pl