Blacha z posypką BOND

Klasyczny wygląd pozwala i skłania do stosowania na róznych dachach, we wszystkich stylach architektonicznych. Jak wszystkie nasze produkty idealnie nadaje się do wykorzystywania przy okazji remontowanych starych dachów, bez ryzyka niebezpiecznego obciążania konstrukcji starych budynków

50 lat gwarancji

Połączenie warstw wierzchnich i zabezpieczenia stali alucynkiem daje pewność, że nasz system sprosta najbardziej nieprzyjaznym warunkom atmo- sferycznym na przestrzeni dziesięcioleci.

20 lat gwarancji na kolor

Kruszywo kamienne nadające kolor jest barwione w procesie ceramizacji. Proces ten w praktyce eliminuje do absolutnego minimum ryzyko odbarwienia się paneli pod wpływem promieniowania UV

Odporny na wiatr do 200 km/h i na uderzenia piorunów.
Panele przybijane są do łat za pomocą specjalnych systemowych gwoździ pierścieniowych. Gwoździe umiejscowione są równolegle do powierzchni modułów przybitych od ich „czoła” uniemożliwiając podniesienie przez wiatr.

Lekki

Metr kwadratowy naszego systemu waży tylko 7kg i jest ok. 7 razy lżejszy od pokryć ceramicznych czy cementowych. Stabilność całej konstrukcji dachowej zapewnia specjalny system montażu. W przeciwieństwie do innych pokryć, panele mocuje się „w łatach”, co pozwala na przeniesienie części naprężeń wzdłużnych działających na więźbę, na pokrycie dachowe – efekt: lekka i bardzo sztywna konstrukcja.

Odporny na gradobicia i ogień

System Metrotile testowany na całym świecie, uzyskał wszelkiego rodzaju certyfikaty odporności na ekstremalne warunki pogodowe i zdarzenia losowe. Otrzymane najwyższe noty są potwierdzeniem możliwości stosowania naszych pokryć dachowych na budynkach poddawanych przez naturę i człowieka najcięższym próbom.

System bezuszczelkowy

Najbardziej newralgicznym miejscem, każdego dachu jest miejsce gdzie „przecinają” się dwie połacie. Kalenice, naroża, rynny koszowe i inne opierzenia to elementy, za których szczelność oraz prawidłową wentylację odpowiadają różnego rodzaju dodatkowe uszczelki z tworzyw sztucznych, bądź metali lekkich. W przypadku pokryć dachowych Metrotile funkcję uszczelnień pełni odpowiednie pogięcie paneli bądź innych elementów systemu. Rozwiązanie takie jest najlepsze z punktu widzenia użytkownika:
– obniża koszty pokrycia dachu
– eliminuje ryzyko zastosowania produktów niskiej jakości
– jest objęte 50-cio letnią gwarancją producenta na materiał

Bezgłośny

Połączenie kruszywa kamiennego, warstw akrylowych stali czyni nasz system praktycznie bezgłośnym podczas padającego deszczu.

Odporny na uszkodzenia

Kruszywo kamienne trudno uszkodzić, a ewentualne uszkodzenia powłoki zewnętrznej można łatwo i szybko naprawić systemowym zestawem naprawczym. Po dachu można bez obaw chodzić w miękkim obuwiu stawiając stopy w miejscu bezpośredniego styku panela z podtrzymującą go łatą.

Brak odpadów

Podstawowym elementem naszego systemu jest panel o niewielkich wymiarach ok. 130x40cm. Jest on tak specyficznie przetłoczony, że nawet jego przecięcie pozwala nam na wykorzystanie prawie każdego skrawka na dachu.
Maksymalne odpady jakie przewiduje producent to ok. 3%, nawet
w przypadku skomplikowanego dachu.

Łatwy w kalkulacji, transporcie i montażu.

Cały system składa się z niewielkich elementów, które tworzą kompletnie, jednolite, bardzo trwałe pokrycie dachowe. Problemy logistyczne, z jakimi mamy do czynienia przy ciężkich pokryciach ceramicznych, cementowych, czy blachach arkuszowych – w przypadku naszego pokrycia nie występują

Szerokość całkowita: 1330mm x 410mm
Szerokość krycia: 1270mm x 370mm
Powierzchnia panela EF. 0,46 m2
Zapotrzebowanie: 1m2 = 2,17 szt

 

Kontakt :

Dom-Dach
Centrum pokryć dachowych
34-222 Zawoja 1365

tel : + 48 – 514 – 650 – 270
e-mail : biuro@domdach.eu