Blacha szwedzka na rąbek stojący

Blacha na rąbek stojący szwedzka RETRO ssab z 50-letnią pisemną gwarancją.

 

Pokrycie dachowe typu RETRO PANEL jest prostym w formie, uniwersalnym a zarazem najbardziej tradycyjnym i ponadczasowym produktem.

Ze względu na klasyczny kształt jest stosowany nie tylko w budownictwie mieszkaniowym ale także podczas remontów dachów obiektów zabytkowych czy realizacji projektów sakralnych.
Prosta technika mocowania tej blachy na rąbek zatrzaskowy umożliwia szybki i prosty montaż, niewymagający żadnych specjalnych narzędzi ani przygotowania.

W przypadku stosowania pokrycia typu RETRO PANEL nie jest konieczne pełne deskowanie dachu, co znacząco obniża koszty inwestycji. Łaty nabijać należy w odstępach nie większych jak 25cm.

Możliwość montażu modelu RETRO PANEL w układzie pionowym na ścianach daje swobodę projektowania nietypowych, oryginalnych elewacji każdego typu budynku. Profil RETRO jest także odpowiedni do dachów o niskim nachyleniu.

Instalacja rozwiązań panelowych na rąbek zatrzaskowy jest prosta oraz szybka. Polega na przykręcaniu paneli do podłoża specjalnymi wkrętami przez wbudowaną w panel haftrę (bez potrzeby wiercenia dziury) oraz zatrzaskiwaniu kolejnego panelu. Niepodważalnym atutem tego rodzaju pokrycia jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci, tym samym bez ryzyka ewentualnego przecieku w newralgicznym punkcie wkręt-blacha-podłoże.

Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o tym, że efekt uwypuklenia zainstalowanych paneli na dachu jest zjawiskiem naturalnym oraz w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych) może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu jak i metody krycia na rąbek stojący.

Szwedzka blacha z powłoką ssab to najwyższej jakości stal wykorzystywana do produkcji blachy dachowej, na które udzielana jest 50–letnia gwarancja. Blacha na rąbek stojący zatrzaskowy z 50-letnim okresem gwarancji spełnia wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów z zachowaniem wszystkich walorów estetycznych.

Zastosowane surowce skandynawskiej huty SSAB stanowią najwyższą gwarancję trwałości pokryć dachowych. Rdzeń stalowy o wysokiej zawartości żelaza pokryty został dużą ilością cynku (min. 275 g/m2) oraz trwałą powłoką lakierniczą (50 µm). Blachy dachowe ze szwedzkiej stali ssab to najlepsza jakość wykonania gwarantująca najwyższą odporność na ścieranie oraz wilgoć, a także doskonałe wskaźniki funkcjonalności lakieru powyżej 90oC.

 

Parametry techniczne:
PROFIL DACHOWYPANEL NA RĄBEK STOJĄCY ZATRZASKOWY RETRO
Grubość blachy ~ 0,50-0,55 mm
Szerokość całkowita 0,558 m
Szerokość krycia arkusza 0,513 m
Wysokość rąbka 26 mm
Zakres długości 0,7 – 8 mb
Waga aluminium 1,00 kg/mb
Waga stal ~ 2,41 kg/mb
Min. spadek dachu 8° (8,9%)
Fabryczne wydłużenie arkusza po 35 mm z obu stron

Minimalny kąt nachylenia połaci 8° (w przypadku arkuszy, które nie są dzielone na długości od kalenicy do okapu).
Minimalny kąt nachylenia połaci 14° (w przypadku arkuszy, które są dzielone na długości od kalenicy do okapu).
Panel RETRO ze szwedzkiej stali ssab dostępny jest w powłoce połysk i mat.

Dostępne kolory:

– 036 Grafitowy (połysk/mat)
– 758 Wiśniowy (połysk/mat)
– 434 Czekoladowy brąz (połysk/mat)
– 387 Ciemno brązowy (połysk/mat)
– 015 Czarny (połysk/mat)
– 742 Ceglasty (połysk/mat)

Zalety blach na rąbek stojący zarzaskowy:

Szybki i prosty montaż
Panele dachowe montuje sie szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błedu zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach. Przejrzysta Instrukcja Montażu poprowadzi przez etapy instalacji.

Instalacja bez widocznych wkrętów
Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłaszego ogniwa” metalowych pokryć dachowych. Odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury.

Możliwość krycia polaci od 8°
Panele na rąbek stojący wymagają znikomego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco.

Niepodważalna estetyka
Estetyczne nawiązanie do metody krycia „na felc” czyni system dachowy dziełem najwyższej sztuki dekarskiej. Profesjonalizm i elegancja w każdym centymetrze pokrycia.

Wzdłużne przeprofilowania
Dwa środkowe profile po długości każdego panelu zauważalnie zwiększają jego sztywność dostarczając jednocześnie niespotykanych wrażeń estetyki powierzchni dachowej.

Wydłużenie arkusza w standardzie
Teraz nowy panel na rąbek stojący jest standardowo wydłużony o 35 mm po obydwóch stronach arkusza. Oszczędność czasu dekarza i pieniędzy. Podwinięcia blachy w okapie dokunej Wykonawcy na miejscu budowy.

Profile prostujące
Zastosowane przeprofilowania przy rąbkach po wewnętrznej stronie znaczaco wpływają na sztywność i prostolinijność powierzchni panelu.

Dolne przyleganie
Specjalnie wyprofilowana w łuk powierzchnia spływowa panelu powoduje przyleganie tej strony do połaci dachowej, co w znacznym stopniu zwiększa stabilność podczas wiatrów.

Paleta barw
Najszersza paleta ponad 50 kolorów i powłok w różnych gatunkach materiału (w tym także aluminium) stwarza możliwość dopasowania panelu na rąbek stojący do najbardziej różnorodnych brył obiektów.

 

Blacha na rąbek stojący występuje w powłokach:

– Standard – powłoka połysk – 10lat gwarancji
– Standard – powłoka mat – 10lat gwarancji
– Premium VoestAlpine – powłoka połysk – 20at gwarancji
– Premium VoestAlpine – powłoka mat – 20lat gwarancji
– Prestige Ssab Prelaq Nova – powłoka połysk – 50lat gwarancji
– Prestige Ssab Prelaq Nova Mat – powłoka mat – 50lat gwarancji
– Aluminium – powłoka mat gruboziarnisty – 50lat gwarancji
– Aluminium – powłoka mat gruboziarnisty Stucco – 50lat gwarancji.

Rejony w jakich mogą Państwo zobaczyć najwięcej naszych realizacji z blachy panelowej na rąbek stojący (na felc) to Małopolska i Śląsk jednak materiały dostarczamy także w inne miejsca w Polsce.

 

Kontakt :


Dom-Dach
Centrum pokryć dachowych
34-222 Zawoja 1365

tel : +48-514-650-270
e-mail : biuro@domdach.eu